به نام خدا

جلسه روز يكشنبه نمايندگي سمنان با استادي آقاي قاسم حافظی و نگهباني آقاي سیناابراهیمی و دبيري آقاي حسین نوروزیان ، با دستور جلسه (عدالت،آیا در کنگره همه با هم برابرند) برگزار گرديد

خلاصه سخنان استاد :

امیدوارم طاعات و عبادات همه شما مقبول درگاه حق باشد . خوشحالم که بار دیگر این جایگاه را تجربه می کنم . ازعدالت در هر دین ، مذهب وکشوری تعریفهای گوناگونی می شود ودر ایران هم با نام برابری و برادری گفته  می شود.که می توان این گونه  برداشت کرد.یعنی:( عدل و انصاف و توازن )با توجه به این معانی عدالت به مفهوم مراعات عدل و انصاف در برابر افراد مختلف جامعه است و در کلام الله هم آن چیزی که می توان برداشت کرد .( تقواست )یعنی  ،همه انسانها با هم برابرند و میزان تقوای هر انسان  است که برتری او رانشان می دهد. در کنگره هم به این صورت می باشد که درزمینه درمان وروش تدریجی دکتر ، مهندس ، کارگر ساده ، با سواد و بی سواد و... که باشیم همه آموخته ها وداشته هارا بیرون از درب می گذاریم و وارد کنگره می شویم ودر یک کلام همه باهم برابرند . پس!همه ما از یک نقطه مشترک برخوردار هستیم و دریک سطح آموزشی قرارداریم و سرویسی که در کنگره داده می شود برای همه برابر است . ودر ادامه است که هر کسی جایگاه خود را در کنگره پیدا می کند و این پیدا کردن بسته به خوب آموزش گرفتن،سفر درست انجام دادن و..... دارد .زیرا باعث می شود جایگاههایی را در کنگره پیدا کند که به دست آوردن جایگاه عدالتی است که در مورد او به وجود آمده .

به عنوان مثال:مسافری که در سفر دوم قرارمی گیرد چه اتفاقی می افتد تا خود را سروقت برساند و آموزش بگیرد این میزان خواست و علاقه او می باشد و این شخص می تواند با تلاش و حرکت خود به جایگاه بالاتری برسد . صحبت کردن درمورد عدالت خیلی آسان است ولی درعمل به مراتب کار سخت تر می شود . من می توانم به این شکل نگاه کنم که وقتی کتابی را باز می کنم یک صفحه از آن را بیشتر نمی توانم ببینم و تصور کنم وبرای دیدن ادامه کتاب باید آنرا ورق بزنم .

درکنگره برخورد با افراد برحسب جایگاه آنها می باشد که من فکر می کنم این جایگاهها به دو قسمت تقسیم می شود .

1-سطح دانایی :که تفکر ، تجربه ، آموزش ، معرفت و عمل سالم را در بر دارد و رسیدن به عدالت می باشد که می توان با اینها نگاه دیگران را نسبت به خود تغییر داد

2- میزان و نوع عملکرد: یک شخص که در کنگره  حضور دارد و خدمت گزار خوبی است به طورحتم عملکردش هم عملکرد خوبی می شود پس باید دقت داشته باشیم اگر مسافرسفر اول هستیم هرجایگاهی که به مامی دهند با درنظر گرفتن عدالت کار خود را به نحو احسن انجام دهیم اعم از(دبیری ،نگهبانی و... وبتوانیم با قدرت اختیار خودمان ابزار و مسیر زندگی خودمان را انتخاب کنیم . از دید کنگره برای رسیدن به عدالت دو محور قرار دارد که اولی معرفت و دومی عمل صالح می باشد که با گذراندن این دو محور می توانیم به عدالت دست پیدا کنیم چون ما باید اول مطمئن شویم که عمل و یا اعمال ما سالم هستند یا نه؟ و برای رسیدن به این مهم باید از نقطه سخن به عمل حرکت کنیم . در واقع انسان برای رسیدن به تعادل باید از درون خود شروع کند و نظم و انضباط را برقرارکند که این در جهان بیرون خودش را نشان می دهد . خداوند برای اداره زمین تاس نمی اندازد چون خلقت از تشکیلات منظم و حساب شده ای است که با نظم و قانون مندی بنا شده است . پس از هرکسی یا هرچیزی در هرجایگاهی قراردارد این عین عدالت است اما می تواند  با سعی و تلاش به جایگاههای بالاتری با درنظر گرفتن زمان برسد .

منبع: وبلاک سمنان


موضوعات مرتبط: اخبار(مرتبط)

تاريخ : شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۱ | 3:44 | نویسنده : نگهبان وب |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.